Hoppa till sidans innehåll

Spelschema 2019-2020


Dag Datum Kl nr/omg Matcher Resultat
Ons 16 okt 20.00 1 Murphys - Tuffa tider 5-2
    21.00 2 Kuormakka Tigers - IFK Karjala 10-1
Tors 17 okt 20.00 3 CR/DS - KPIK 6-2
    21.00 4 Bastuklubben - Brunbjörnen 3-3
Mån 21 okt 20.00 5 Rookie boys - Bravida El 9-3
    21.00 6 Tuffa tider - CR/DS

2-3

Tis 22 okt 20.00 7 IFK Karjala - Bastuklubben 1-9
    21.00 8 KPIK - Rookie boys 1-3
Ons 23 okt 20.00 9 Bravida El - Murphys 3-5
    21.00 10 Brunbjörnen - Kuormakka Tigers 5-5
Tors 24 okt 20.00 11 Rookie boys - Tuffa tider 7-2
    21.00 12 Bravida El - Bastuklubben 0-1
Mån 28 okt 20.00 13 Murphys - Brunbjörnen 2-6
    21.00 14 CR/DS - IFK Karjala 9-2
Tis 29 okt 20.00 15 Kuormakka Tigers - KPIK 6-1
    21.00 16 IFK Karjala - Murphys 0-3
Ons 30 okt 20.00 17 Brunbjörnen - CR/DS 7-4
    21.00 18 Tuffa tider - Kuormakka Tigers 4-6
Tors 31 okt 20.00 19 KPIK - Bravida El 1-2
    21.00 20 Bastuklubben - Rookie boys 6-4
Mån 4 nov 20.00 21 Murphys - CR/DS 3-5
    21.00 22 Kuormakka Tigers - Rookie boys 6-1
Tis 5 nov 20.00 23 Brunbjörnen - KPIK

0-3

    21.00 24 Tuffa tider - Bastuklubben 3-9
Ons 6 nov 20.00 25 Bravida El - IFK Karjala 5-4
    21.00 26 KPIK - Murphys 1-6
Tors 7 nov 20.00 27 Rookie boys - Brunbjörnen 12-3
    21.00 28 IFK Karjala - Tuffa tider 3-3
Mån 11 nov 20.00 31 CR/DS - Bravida El 3-6
    21.00 32 Bastuklubben - Kuormakka Tigers 3-2
Tis 12 nov 20.00 33 Murphys - Bastuklubben 4-6
    21.00 34 Kuormakka Tigers - Bravida El 5-3
Ons 13 nov 20.00 35 CR/DS - Rookie boys 5-4
    21.00 36 Brunbjörnen - Tuffa tider 7-2
Tors 14 nov 20.00 37 IFK Karjala - KPIK 4-5
    21.00 38 Bastuklubben - CR/DS

1-7

Lör 16 nov 12.00 29 Tuffa tider - Murphys 4-3
    13.00 30 KPIK - CR/DS 3-1
Mån 18 nov 20.00 39 Bravida El - Brunbjörnen 4-5
    21.00 40 Kuormakka Tigers - Murphys 9-3
Tis 19 nov 20.00 41 Tuffa tider - KPIK 1-7
    21.00 42 Rookie boys - IFK Karjala 2-0
Ons 20 nov 20.00 43 Murphys - Rookie boys 2-4
    21.00 44 CR/DS - Kuormakka Tigers 4-6
Tors 21 nov 20.00 45 KPIK - Bastuklubben 7-1
    21.00 46 Brunbjörnen - IFK Karjala 5-4
Dag Datum Kl nr/omg Matcher Resultat
Mån 25 nov 20.00 47 IFK Karjala - Kuormakka Tigers 2-8
    21.00 48 Bravida El - Tuffa tider 2-0
Tis 26 nov 20.00 49 Brunbjörnen - Bastuklubben 5-4
    21.00 50 Bravida El - Rookie boys 3-4
Tors 28 nov 20.00 51 CR/DS - Tuffa tider 2-5
    21.00 52 Bastuklubben - IFK Karjala 4-3
Mån 2 dec 20.00 53 Rookie boys - KPIK 1-4
    21.00 54 Murphys - Bravida El 6-5
Tis 3 dec 20.00 55 Kuormakka Tigers - Brunbjörnen 4-1
    21.00 56 Tuffa tider - Rookie boys 2-5
Ons 4 dec 20.00 57 Bastuklubben - Bravida El 4-3
    21.00 58 Brunbjörnen - Murphys 4-7
Tors 5 dec 20.00 59 IFK Karjala - CR/DS 6-5
    21.00 60 KPIK - Kuormakka Tigers 5-5
Mån 9 dec 20.00 61 Murphys - IFK Karjala 9-1
    21.00 62 CR/DS - Brunbjörnen 5-4
Tis 10 dec 20.00 63 Kuormakka Tigers - Tuffa tider 6-2
    21.00 64 Bravida El - KPIK 4-2
Ons 11 dec 20.00 65 Rookie boys - Bastuklubben 2-3
    21.00 66 CR/DS - Murphys 2-13
Ons 8 jan 20.00 67 Bastuklubben - Tuffa tider 4-4
    21.00 68 IFK Karjala - Bravida El 3-7
Tors 9 jan 20.00 69 Murphys - KPIK 3-4
    21.00 70 Brunbjörnen - Rookie boys 1-4
Mån 13 jan 20.00 71 Tuffa tider - IFK Karjala 5-4
    21.00 72 Bravida El - CR/DS 5-3
Tis 14 jan 20.00 73 Rookie boys - Kuormakka Tigers 3-4
    21.00 74 KPIK - Brunbjörnen 6-3
Ons 15 jan 20.00 75 Bravida El - Kuormakka Tigers 2-2
    21.00 76 Rookie boys - CR/DS 6-3
Tors 16 jan 20.00 77 Tuffa tider - Brunbjörnen 5-5
    21.00 78 KPIK - IFK Karjala 10-3
Lör  18 jan 10.00 79 Kuormakka Tigers - CR/DS 6-5
    11.00 80 Tuffa tider - Bravida El

3-4

    12.00 81 Bastuklubben - Murphys 0-1
    13.00 82 IFK Karjala - Rookie boys 3-9
Mån 20 jan 20.00 83 CR/DS - Bastuklubben 8-7
    21.00 84 Brunbjörnen - Bravida El 4-2
Tis 21 jan 20.00 85 Murphys - Kuormakka Tigers 2-6
    21.00 86 KPIK - Tuffa tider 5-0
Ons 22 jan 20.00 87 Kuormakka Tigers - Bastuklubben 2-5
    21.00 88 Rookie boys - Murphys 3-3
Tors 23 jan 20.00 89 IFK Karjala - Brunbjörnen 4-8
    21.00 90 Bastuklubben - KPIK 1-4
Uppdaterad: 16 OKT 2019 10:11 Skribent: Margit Andersson Välimaa
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Korpförening Kiruna - Korpen
Adolf Hedinsvägen 37
98133 Kiruna

Besöksadress:
Adolf Hedinsvägen 37
98133 Kiruna

Kontakt:
Tel: 0725216020
E-post: This is a mailto link

Se all info