Hoppa till sidans innehåll

Spelschema 2020-2021


Dag Datum Kl Hall Matcher Resultat
Mån 19 okt 20.00 Hjampis KPIK - Särgibolltrollers 2-2
    21.00   Kuormakka Tigers - Tuffa tider 6-3
Ons 21 okt 21.00 Raket Katastrof - Team Bishops Floorball 2-16
Tors 22 okt 21.00 Raket CR/DS - Bravida El 2-3
Mån 26 okt 20.00 Hjampis Karjala - Rookie boys 4-9
    21.00   Murphys - CR/DS 2-6
Tors 29 okt 21.00 Raket Rookie boys - Kuormakka Tigers 1-1
Lör 31 okt Flyttad Raket Särgibolltrollers - Karjala 17/12, 21.00
    Flyttad Hjampis Tuffa tider - Katastrof 21/12, 20.00
    Flyttad Hjampis Team Bishops Floorball - Murphys 21/12, 21.00
    13.00 Hjampis Kuormakka Tigers - Bravida El 5-4
Mån 2 nov 20.00 Hjampis Bravida El - Team Bishops Floorball 1-4
    21.00   Katastrof - CR/DS 1-12
Ons 4 nov 21.00 Raket Rookie boys - KPIK 3-4
Tors 5 nov 21.00 Raket Murphys - Särgibolltrollers 2-4
Lör 7 nov 10.00 Hjampis Team Bishops Floorball - Karjala 11-3
    11.00   Tuffa tider - Bravida El 5-5
    12.00   Kuormakka Tigers - Särgibolltrollers 4-2
    13.00 Hjampis KPIK - Katastrof 13-0
Mån 9 nov 20.00 Hjampis CR/DS - Rookie boys 6-6
    21.00   Karjala - Tuffa tider 3-3
Ons 11 nov 21.00 Raket Tuffa tider - Rookie boys -
Tors 12 nov 21.00 Raket Särgibolltrollers - CR/DS -
Lör 14 nov 10.00 Hjampis Karjala - KPIK -
    11.00   Katastrof - Kuormakka Tigers -
    12.00   Särgibolltrollers - Team Bishops Floorball -
    13.00   Bravida El - Murphys -
Mån 16 nov 20.00 Hjampis CR/DS - Karjala -
    21.00   KPIK - Tuffa tider -
Ons 18 nov 21.00 Raket Murphys - Katastrof -
Tors 19 nov 21.00 Raket Karjala - Kuormakka Tigers -
Lör 21 nov 10.00 Hjampis Bravida El - KPIK -
    11.00   Katastrof - Särgibolltrollers -
    12.00   Tuffa tider - Murphys -
    13.00   Team Bishops Floorball - CR/DS -
Mån 23 nov 20.00 Hjampis Rookie boys - Katastrof -
    21.00   KPIK - Murphys -
Ons 25 nov 21.00 Raket Rookie boys - Bravida El -
Tors 26 nov 21.00 Raket CR/DS - Tuffa tider -
Lör 28 nov 10.00 Hjampis Katastrof - Bravida El -
    11.00   Murphys - Karjala -
    12.00   Team Bishops Floorball - KPIK -
    13.00   Kuormakka Tigers - CR/DS -
Mån 30 nov 20.00 Hjampis Kuormakka Tigers - Team Bishops Floorball -
    21.00   Särgibolltrollers - Rookie boys -
Ons 2 dec 21.00 Raket Tuffa tider - Team Bishops Floorball -
Tors 3 dec 21.00 Raket Rookie boys - Murphys -
Lör 5 dec 10.00 Hjampis Murphys - Kuormakka Tigers -
    11.00   Karjala - Katastrof -
    12.00   Bravida El - Särgibolltrollers -
    13.00   CR/DS - KPIK -
Mån 7 dec 20.00 Hjampis KPIK - Kuormakka Tigers -
    21.00   Team Bishops Floorball - Rookie boys -
Ons 9 dec 21.00 Raket Särgibolltrollers - Tuffa tider -
Tors 10 dec 21.00 Raket Bravida El - Karjala -
Lör 12 dec 10.00 Hjampis Särgibolltrollers - KPIK -
    11.00   Tuffa tider - Kuormakka Tigers -
    12.00   Team Bishops Floorball - Katastrof -
    13.00   CR/DS - Murphys -
Mån 14 dec 20.00 Hjampis KPIK - CR/DS -
    21.00   Tuffa tider - Särgibolltrollers -
Ons 16 dec 21.00 Raket Bravida El - Katastrof -
Tors 17 dec 21.00 Raket Särgibolltrollers - Karjala -
Mån 21 dec 20.00 Hjampis Tuffa tider   Katastrof  
    21.00   Team Bishops Floorball   Murphys  
Mån 11 jan 20.00 Hjampis Rookie boys - Karjala -
    21.00   Team Bishops Floorball - Bravida El -
Ons 13 jan 21.00 Raket KPIK - Rookie boys -
Tors 14 jan 21.00 Raket Kuormakka Tigers - Rookie boys -
Lör 16 jan 10.00 Hjampis Katastrof - Tuffa tider -
    11.00   Murphys - Team Bishops Floorball -
    12.00   Karjala - Särgibolltrollers -
    13.00   Bravida El - CR/DS -
Mån 18 jan 20.00 Hjampis CR/DS - Katastrof -
    21.00   Tuffa tider - Karjala  
Ons 20 jan 21.00 Raket Särgibolltrollers - Murphys -
Tors 21 jan 21.00 Raket Rookie boys - CR/DS -
Lör 23 jan 10.00 Hjampis Bravida El - Tuffa tider -
    11.00   Särgibolltrollers - Kuormakka Tigers -
    12.00   Katastrof - KPIK -
    13.00   Karjala - Team Bishops Floorball -
Mån 25 jan 20.00 Hjampis Murphys - Bravida El -
    21.00   KPIK - Karjala -
Ons 27 jan 21.00 Raket Kuormakka Tigers - Karjala -
Tors 28 jan 21.00 Raket Rookie boys - Tuffa tider -
Mån  1 feb 20.00 Hjampis Kuormakka Tigers - Katastrof -
    21.00   Team Bishops Floorball - Särgibolltrollers -
Ons 3 feb 21.00 Raket Bravida El - Kuormakka Tigers -
Tors 4 feb 21.00 Raket Karjala - CR/DS -
Lör  6 feb 10.00 Hjampis Tuffa tider - KPIK -
    11.00   Katastrof - Murphys -
    12.00   Team Bishops Floorball - Kuormakka Tigers -
    13.00   CR/DS - Särgibolltrollers -
Mån 8 feb 20.00 Hjampis Katastrof - Rookie boys -
    21.00   Murphys - Tuffa tider -
Ons 10 feb 21.00 Raket CR/DS - Team Bishops Floorball -
Tors 11 feb 21.00 Raket Bravida El - Rookie boys -
Lör 13 feb 10.00 Hjampis Murphys - KPIK -
    11.00   Särgibolltrollers - Katastrof -
    12.00   Tuffa tider - CR/DS -
    13.00   Karjala - Bravida El -
Mån 15 feb 20.00 Hjampis Karjala - Murphys -
    21.00   Rookie boys - Särgibolltrollers -
Ons 17 feb 21.00 Raket CR/DS - Kuormakka Tigers -
Tors 18 feb 21.00 Raket KPIK - Bravida El -
Lör 20 feb 10.00 Hjampis Särgibolltrollers - Bravida El -
    11.00   Team Bishops Floorball - Tuffa tider -
    12.00   Katastrof - Karjala -
    13.00   Kuormakka Tigers - KPIK -
Mån 22 feb 20.00 Hjampis Murphys - Rookie boys -
    21.00   KPIK - Team Bishops Floorball -
Ons 24 feb 21.00 Raket Rookie boys - Team Bishops Floorball -
Tors 25 feb 21.00 Raket Kuormakka Tigers - Murphys -
Uppdaterad: 29 OKT 2020 15:03 Skribent: Margit Andersson Välimaa
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Korpförening Kiruna - Korpen
Adolf Hedinsvägen 37
98133 Kiruna

Besöksadress:
Adolf Hedinsvägen 37
98133 Kiruna

Kontakt:
Tel: 0725216020
E-post: This is a mailto link

Se all info